... przez cały rok można na nim łowić ryby od tak pospolitych jak płocie, przez wszystkie drapieżniki, po zimową sieję. Warto dodać, że okolice Czaplinka słyną z wielkich stad ogromnych płoci, które przez wędkarzy którzy znają południowy kraniec jeziora łowione są w ogromnych ilościach, głównie na gotowany łubin.
Wody Drawska mają szmaragdowy odcień. Dno jest na ogół piaszczyste, twarde, w zatokach zachodnich kamieniste, mocno pofałdowane. W części środkowo-południowej wypiętrzają je liczne podwodne pagórki i garby. Są wędkarze, którzy od wielu lat łowią tylko tu, a wciąż twierdzą, że nie znają oni tego akwenu. Trzeba dodać, że są to wędkarze niezwykle wszechstronni, łowiący wieloma metodami i bardzo odmiennie siedliskowo ryby - od trzcinowych karasi i wzdręg, przez potężne okonie z kamiennych raf charakterystycznych dla środkowej części jeziora, po głębinowe sieje w środku zimy i wielkie toniowe szczupaki w zachodnich odnogach. Polują także na liny, na węgorze, a ci najbardziej zauroczeni okolicą nie stronią także od wypraw na pstrągi i lipienie, jezioro przecina bowiem rzeka Drawa.
Wszystkie większe jeziora są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych, które dzierżawi "Gospodarstwo Rybackie w Czaplinku" Spółka z o.o. Pozwolenia można wykupić przy ul. Sikorskiego 14 w biurze gospodarstwa tel. 094 375 54 73. Część jezior pojezierza jest dzierżawiona przez Polski Związek Wędkarski, ul. Jeziorna 14. Pozwolenia na połów można wykupić na stanicy PZW w Czaplinku, tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat połowu ryb i własności poszczególnych jezior oraz wymaganych zezwoleń, a także załatwić wszelkie potrzebne formalności. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Gospodarstwa Rybackiego w Czaplinku.