P.T.i R. "DRAWTUR" Sp. z o.o.
ul. Pięciu Pomostów 1
78 - 550 Czaplinek

Tel.: 602 - 869 - 060
Tel.: 94 - 375 - 5454

POLSKI DEUTSCH ENGLISH

KOGIS

Happy Travel

Travel Shop

M-Camp

Energy Sports

Mrówka Czaplinek

KZP Kolobrzeg

Wędkarstwo na Jeziorze Drawsko

... przez cały rok można na nim łowić ryby od tak pospolitych jak płocie, przez wszystkie drapieżniki, po zimową sieję. Warto dodać, że okolice Czaplinka słyną z wielkich stad ogromnych płoci, które przez wędkarzy którzy znają południowy kraniec jeziora łowione są w ogromnych ilościach, głównie na gotowany łubin.

Wody Drawska mają szmaragdowy odcień. Dno jest na ogół piaszczyste, twarde, w zatokach zachodnich kamieniste, mocno pofałdowane. W części środkowo-południowej wypiętrzają je liczne podwodne pagórki i garby. Są wędkarze, którzy od wielu lat łowią tylko tu, a wciąż twierdzą, że nie znają oni tego akwenu. Trzeba dodać, że są to wędkarze niezwykle wszechstronni, łowiący wieloma metodami i bardzo odmiennie siedliskowo ryby - od trzcinowych karasi i wzdręg, przez potężne okonie z kamiennych raf charakterystycznych dla środkowej części jeziora, po głębinowe sieje w środku zimy i wielkie toniowe szczupaki w zachodnich odnogach. Polują także na liny, na węgorze, a ci najbardziej zauroczeni okolicą nie stronią także od wypraw na pstrągi i lipienie, jezioro przecina bowiem rzeka Drawa.

Wszystkie większe jeziora są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych, które dzierżawi "Gospodarstwo Rybackie w Czaplinku" Spółka z o.o. Pozwolenia można wykupić przy ul. Sikorskiego 14 w biurze gospodarstwa tel. 094 375 54 73. Część jezior pojezierza jest dzierżawiona przez Polski Związek Wędkarski, ul. Jeziorna 14. Pozwolenia na połów można wykupić na stanicy PZW w Czaplinku, tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat połowu ryb i własności poszczególnych jezior oraz wymaganych zezwoleń, a także załatwić wszelkie potrzebne formalności. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Gospodarstwa Rybackiego w Czaplinku.

Copyright by www.drawtur.com www.domkiczaplinek.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.